I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

1982 yılında “Doğu Anadolu Bal Ticaret” ismiyle ticari faaliyetine başlayan firmamız kendi konusu olan; Bal, Arısütü, Polen ve diğer arı ürünlerinin alım-satımı, ambalajlanması, ithalat ve ihracatıyla iştigal etmektedir. Ülkemizde de “Belli Konularda Ticari İhtisas” tezinden yola çıkarak, sahasında daima ileriye gitmeyi şiar edinen firmamız, her geçen gün kendini yenileyerek BALCILAR GIDA AMBALAJ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. unvanıyla faaliyetine devam etmektedir. 2007 tarihinde de baharat ve bitkisel destek ürünlerinin üretim ve pazarlamasına başlayan firmamız ürünleriyle halen kendi perakende satış mağazalarının yanısıra zincir marketler, seçkin turizm konaklama merkezleri, aktarlar ve mandıralarda, sizlere hizmet etmekten mutluluk duymaktadır.

Dededen Toruna Bir Asırlık Tecrübe…

Yıl 1915, Erzurum’lu “Arıcı Ömer Efendi” ilin tanınmış arıcısı babasından mesleği devralır. Soyadı kanunu çıktığında aile lakabı olan Balcı soyadını alarak baba mesleğini tescil etmiş olur. Dört erkek çocuğunu da yörenin en iyi arıcıları olarak yetiştiren Ömer Balcı, çocuklarına engin tecrübeleriyle birlikte “dürüstlük” ilkelerini bırakarak 1962 yılında vefat eder. Ziraat Fakültesi’ni bitiren çocuklarından Fuat Balcı 50 yıllık bu arıcı geleneğini ilmi çalışmalarıyla pekiştirerek “Doktor” unvanını alır ve gerek pratik, gerekse teorik sahada ülkemizde konusunda söz sahibi olur. Uzun yıllar teknik ve idari bakımdan Türkiye arıcılığını bürokrat seviyede yönlendirir. Arıcılık konusunda TSE de dahil olmak üzere bir çok komisyona başkanlık eder, makaleler, araştırmalar ve kitaplar yazar. Dr. Fuat Balcı, her biri iyi birer Balcı olarak yetiştirdiği oğulları M. Nevzat – Sedat Balcı’ya ve torunları Tahir ve Mehmet Feyzi’ye bu güzel mesleği intikal ettirmenin gururuyla 95 yıllık aile geleneğini devam ettirmiş, 23.02.2017 de Rahmet-i Rahman ‘a Kavuşmuştur.